Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Kysucké Himaláje-nonstop prechod 14 vrcholmi

články

 14 vrcholov "Kysuckých Himaláji" opäť zdolaných desiatimi zdatnými turistami!                                       4.-5.6.2016-XIV.ročník diaľkového prechodu"Kysucké Himaláje"

V skorú rannú sobotu 4. júna 2016 odštartovala z Radole skupina prvých turistov zdolať všetkých 14 vrcholov náročného turistického pochodu s výstižným názvom Kysucké Himaláje. Tieto vrcholy sa svojou nadmorskou výškou vyjadrenou v decimetroch približujú skutočným výškam známych himalájskych vrcholov.

Prvým zdolaným vrcholom bol Vreteň, po ňom sme sa v línii starého hrebeňového chodníka napojili na Poľanu. Tu máme prvé najväčšie stúpania šťastne za sebou. Pokračujúc žihľavou zarasteným hrebeňom Stien sa dostávame do sedla pod Ľadonhorou, odkiaľ neznačeným chodníkom prudko klesáme do sedla Skríželné, kde sa kocháme čoraz viac obmedzenými výhľadmi na Rozsutce a Stoh. Odtiaľ žlto značeným chodníkom nás čaká pomerne strmý výšľap na vrch Obelec. Hrebeňovým červeno značeným chodníkom sa dostávame okolo Černatína a sedla pod Matuškovou na vrch Kykula. Z neho pokračujeme cez sedlo Korcháň a v sedle Rovne pri kaplnke viacerí z nás dopĺňajú zásoby s vodou. Nasleduje klesanie pohodovým chodníkom do Klubiny, kde v miestnom pohostinstve opäť dopĺňame tekutiny a energiu. Tú budeme potrebovať počas stáleho stúpania cez vrch Jaseň až na Úpratiská nad Oščadnicou. Tam dávame „povinnú“ oddychovku, zároveň sa tešíme a konštatujeme, že tradičná búrka nás tento rok nechytila. Z tohto miesta pokračujeme modro značeným chodníkom cez vrchy Blažejovec a Kalinov vrch do Oščadnice. V penzióne Drevorubač neďaleko železničnej zastávky sa posilňujeme výborným gulášom, ktorí navarili manželia Lapihúskovci. Väčšina z nás sa vracia domov, aby sme sa mohli na ďalší deň vrátiť na štart. Iba dvaja tu ostávame nocovať.

Po rannom vstávaní, výdatných raňajkách a po docestovaní ostatných spolupútnikov sa presúvame autobusovým spojom do oščadnickej osady Švancárovci. Z nej začíname stúpať po zarosenej tráve za polooblačného počasia na vrch Lieskovú. Odtiaľ miestami rozblateným chodníkom na vrch Javorské, kde sa kocháme holorubovými výhľadmi na celú dolinu Kysuce. Z neho miernym klesaním zostupujeme do Čadce, časti Bukov. Tam pri miestnej kaplnke s výdatným prameňom dopĺňame zásoby tekutín. Po krátkej občerstvovačke pokračujeme stúpaním najprv po asfaltovej ceste, neskôr lesnou zvážnicou na vrch Briava nad Husárikom. Tu počkáme na ostatných a dávame zaslúženú oddychovku. Počas zostupu stretávame našich priateľov cyklistov. Ďalej pokračujeme cez osadu Griečovci na Vojtov vrch a v diaľke sledujeme blížiacu sa búrku. Na tomto mieste nás opúšťa náš kamarát Teodor, ktorý to pre bolesť kolena nemohol dokončiť. Nasleduje výstup na Črchľu a Chotárny kopec, na ktorom intenzívne prebieha ťažba dreva a na krátkom úseku sú popadané stromy. Počas stúpania cez Blažkový vrch nás dobehla búrka, prudký lejak nás donútil pokračovať slušným tempom do úkrytu pri starej škole pod Marťákovskou rozhľadňou. Počkáme na ostatných a počas striedavých prehánok pokračujeme cez Vrchrieku nad Petránkami až po Jakubovský vrch, najvyšší z „himalájskych“ vrcholov. Z neho modro značenýcm chodníkom cez osadu Ostré zdolávame vrch Žiar. Stúpanie naň mokrou trávou cez mladý porast bolo ozajstným spestrením. Nasledujúcim klesaním sa dostávame na horný koniec Nesluše, kde v hoteli Les dávame poslednú občerstvovačku. Po nej nasleduje už ozaj posledný, zato prudký výšľap na vrch Jastrabie a ním máme za sebou všetky vrcholy Kysuckých Himalájí! Nakoniec nasleduje už len zostup cez osadu Majtánky cez Neslušskú cestu do Suľkovskej pivárne v Kysuckom Novom Meste - cieľ nášho putovania. Tam dorážame ako posledná skupinka až o pol desiatej večer. Hneď nás víta náš predseda a hlavný organizátor celej akcie Ferko Žabka spolu s manželkou Mirkou. S radosťou nám odovzdáva diplomy za úspešné zdolanie všetkých vrcholov, ako aj celej trasy. Posedíme, podelíme sa s dojmami a zostáva už len cesta domov.

Záverom chcem zablahoželať všetkým zúčastneným turistom na všetkých trasách tejto akcie, ako aj spoluorganizátorom a pomocníkom. Celkovo sa tejto akcie zúčastnilo 53 turistov, pričom 10 z nich zdolalo všetky vrcholy náročnej A trasy. Ďalší zdolali postupne všetky vrcholy zľahčenej B trasy, niektorí sa zúčastnili akcie len v jeden deň. Počas prechodu sledujeme, ako sa mení tvár kysuckej krajiny, kde lesy striedajú výruby, ale, chválabohu, aj kde výruby strieda mladý les. Prekvapila nás nízka účasť na B trase počas prvého dňa, našťastie na druhý deň prišlo ľudí viac. Potešilo nás, že pribudlo niekoľko nových tvárí, pričom dúfame, že ich celý tento prechod neodradil a zúčastnia sa tejto akcie aj na ďalší rok.Dušan Šrenkel, účastník, sprievodca

14 vrcholov "Kysuckých Himaláji" opäť zdolaných trinástimi zdatnými turistami!                                       6.-7.6.2015-XIII.ročník diaľkového prechodu"Kysucké Himaláje"

V tomto roku boli odštartované znova dve kategórie tohoto náročného prechodu.

I.kategória-variant A-klasický:83km/prevýšenie 3900m-odpovedá asi 122km

Štart o 5.00 hod.od Kultána v Radoli,začína výstupom na Vreteň 8199dm-potom  Poľana 8500m-Skríželné-Obelec 8411dm-s.Meriadov-traverz Černatína-Kykula 8260dm-s.Korcháň-Bartkov kopec-s.Rovne-Klubina-kde bola prestávka a občerstvenie v pohostinstve Horal kde nás čakal turista Ferdinand Neslušan-Potom už za zvukov búrky na  Blažejovec 8311dm-Kalinový vrch 8164dm-do Oščadnice,penzion Drevorubač-záver I.dňa.kde nás čakal výborný guláš,ktory uvarili manželia Lapihúskovci.II.deň-Švancarovci-Liesková 8499dm-Javorské 8445dm-Čadca-Briava 8206dm-Vojtov vrch  8403dm-traverz Chot.kopca-Petránky-Vrchrieka 8612dm-Jurdovci-Jakubovský vrch 8749dm-Žiar 8692dm –Nesluša a na záver Jastrabie 8513dm a odtiaľ cez Tábor a Majtánky do Suľkovskej pivárne.hlavného stanu kde nám pripravila kvalitné klobásy Mária Ondrúšková. Potom sme slávnostne odovzdali diplomy turistom-B trasy,ktorí už dorazili ale s veľkým napätím sa čakalo ako budú postupne prichádzať adepti zdolania všetkých 14-vrcholov "Kysuckých Himaláji"-A-trasy.Ako prvý dorazil okolo pol druhej Vladko Šadlák po siedmy krát,ktorý prvý deň ukončil až v Čadci.Druhý prišiel Marián Koleno po štvrtý krát aj napriek  otlakom a bolesti kolena,ďalej potom až o pol deviatej prišiel sprievodca Teo Braciník už po ôsmy krát, s ním rodinka Jurgovcov reprezentantov z AHA Čierne,Mária,Zuzka,Jozef,Juraj a Jozef ml.ako nováčkovia na prvý pokus.Ing.Tibor Czebe po piaty krát,Miroslav Jankovič  z Myjavy prvý krát.Potom už po deviatej  prišla  skupina diaľkoplazov s Ing.Máriou Jakubíkovou ta už trasu zdolala po deviaty krát ďalej  sprievodca Ing.Dušan Šrenkel už po štvrtý a  najmladší Tomáš Ševčík komu sa to podarilo na prvý pokus.Vynikajúci výkon podal aj Viktor Cabuk,ktorý absolvoval prvý deň vrcholy A-trasy a druhý deň B-trasy .V cieli ich čakali aj ďalší úspešní zdolavatelia týchto vrcholov,ktorí sa pre rôzne príčiny nemohli na tejto obľúbenej akcií tento rok zúčastniť. Tak isto treba poďakovať za vynikajúce výkony aj tým,ktorí zdolali všetkych 14-vrcholov B-trasy,ktorými boli  sprievodca Ing.Miroslav Mazúr,ktorý už absolvoval  aj trasu A desať krát a tentokrát otestoval B.S ním to boli Milan Kubatka so synom Petrom z Oščadnice,Ing.Julius Peťko,ktorý zdolal už aj päť krát A-trasu,Bratislavčania Peter Kotvan a Matúš Balara s kamarátom s Lodna Dušanom Mikolajom,Milan Urda zo Žiliny a sprievodca František Žabka.

II.kategória-variant B-zľahčený:65km/prevýšenie 2500m-odpovedá asi 90km. Obdiv patrí takisto aj tým čo sa zúčastnili iba jeden deň ako Zdenka Pekárková,Ing.Bohuš Galvánek,Ing.Ľubomír Galvánek,Ing.Peter Šotkovský,Ing.Jarka Šotkovská,Mirka a Vladislav Karáskovci,Vladimír Urban,Emil Chilý,.manželia Helovci Kvetka a Stano,Jarka Šidlová,Eliška Ponechalová,Adam Tabaček,náš fotodokumentárista,Ľubomír Kubánek ďalší ,ktorýmsa podarilo zdolať už aj A. Taktiež patrí veľký obdiv naším najstarším a pravidelným účastnikom Ing.Ondrejovi Baránkovo,ktorý zdolal taktiež dvakrát A-trasu ,Jaroslav Capek a Ing.Jaroslav Mikovčák,ktorí mali po oba dni upravenú skrátenú trasu ale všetci ich obdivujeme,že aj v takom veku sa dá na tejto náročnej akcií zabojovať ale hlavne sa zúčastniť a byť na trase s kamarátmi a odovzdávať im cenné skúsenosti.Znova sme mali tiež aj prieskumníkov na horských bicykloch,ktorí absolvovali upravenú trasu a boli to Peter Ševec,Lucia Gumančíková a Rostislav Kupčík po oba dni a taktiež Peter Balek,manželia Šiškovci Milan a Vlasta,manželia Cabukovci Martina a Ľubomír,Peter Kurka,Martin Játi ako aj Roman Minarovič s Ondrejom Tulcom,ktorím sa podarilo už veľa krát zdolať aj všetky vrcholy A-trasy .Tentokrát pomáhali pri organizovaní a preznačkovaní trasy ako aj morálnou podporou účastníkov,ktorých na trase stretávali.Poďakovať treba aj Evke Braciníkovej,ktorá zabezpečovala  prepravu batožiny,Erichovi Kameňovskému ,ktorý zabezpečil výrobu diplomov,Radovanovi Majcherovi s RM-sportu ako aj Silvestrovi Pastvovi z firmy Instal.Taktiež vedeniu firmy Kinex,ktorú na tejto akcií aj reprezentovalIng.Ľubomír Galvánek,ktorým ďakujeme za výrobu tričiek pre našich sprievodcov s logom „KH“. Ďalej patrí vďaka aj Márií Ondruškovej s personálom Suľkovskej pivárne za vynikajúcu obsluhu a vydaj chutných klobás a samozrejme Mirke Žabkovej za morálnu podporu a toleranciu pri organizovaní tejto dvojdňovej akcie.Všetkým sme udelili čestné diplomy za podporu pri organizovaní tejto náročnej turistickej akcie. Celkom sa akcii zúčastnilo 58 turistov aj napriek veľmi  horúcemu  počasiu  to bolo skoro ideálne a podľa našich predstáv ale bolo treba nosiť veľa tekutín a stále ich doplňovať aby nedošlo k dehydratácií organizmu..Neboli to len členovia ŠKT-KNM ale aj turisti zo širokého okolia. Zatiaľ sa počas týchto trinástich ročníkov zúčastnilo vyše dvestosedemdesiatpäť  zdatných turistov z ktorých niektorí každý rok.Zdolať všetkých 14-vrcholov-A-kategórie dokázalo už 74 turistov z ktorých  30tim sa to podarilo už viac krát.Takže počet sa uctihodne rozrastá a po chystaných úpravách nás bude v budúcom roku 2016 určite ešte viac lebo to bude už  14.ročník a ten musí stať zato.Takéto veľmi náročné akcie sa nedajú robiť bez podpory turistického oddielu ŠKT-KNM ,ktorý je od roku 2009 členom MŠK K.N.Mesto aj od mesta ako aj  priazne pre šport v K.N.Meste od primátora pána Ing.Jána Hartela. Touto cestou im všetkým veľmi pekne v mene našich členov ďakujem. Žabka František predseda ŠKT-KNM.

14 vrcholov "Kysuckých Himaláji" opäť zdolaných sedemnástimi zdatnými turistami!                     2.-3.6.2012-X.ročník diaľkového prechodu"Kysucké Himaláje"

V tomto roku boli odštartované znova dve kategórie tohoto náročného prechodu.

I.kategória-variant A-klasický:83km/prevýšenie 3900m-odpovedá asi 122km

Štart o 5.00 hod.od Kultána v Radoli,začína výstupom na Vreteň 8199dm-potom  Poľana 8500m-Skríželné-Obelec 8411dm-s.Meriadov-traverz Černatína-Kykula 8260dm-s.Korcháň-Bartkov kopec-s.Rovne-Klubina-prestávka,občerstvenie-Blažejovec 8311dm-Kalinový vrch 8164dm-Oščadnica,Drevorubač-záver I.dňa.kde nás čakal výborný guláš,ktory uvarili manželia Lapihúskovci.II.deň-Švancarovci-Liesková 8499dm-Javorské 8445dm-Čadca-Briava 8206dm-Vojtov vrch  8403dm-traverz Chot.kopca-Petránky-Vrchrieka 8612dm-Jurdovci-Jakubovský vrch 8749dm-Žiar 8692dm –Nesluša a na záver Jastrabie 8513dm a odtiaľ do Suľkovskej pivárne.hlavného stanu kde nám pripravil kvalitné klobásy Jozef Ondrúšek. Potom sme slávnostne odovzdali diplomy turistom-B trasy,ktorí už dorazili ale s veľkým napätím sa čakalo ako budú postupne prichadzať adepti zdolania všetkých 14-vrcholov "Kysuckých Himaláji"-A-trasy.Po výše 10-hodinách okolo pol štvrtej najskôr dorazil  Roman Minarovič,ktorý trasu absolvoval už po tretí krát,ďalej potom po štvrtej prišiel Julius Peťko a Vlado Šadlák po štvrtý krát a s nimi Pavol Frolo podruhý krát.Potom už pred pol deviatou  prišla už celá skupina 13 diaľkoplazov s troma ženami.Máriou Jakubíkovou ta už trasu zdolala po šiestýkrát ďalej Erika Kubaščíková a Lenka Ponechalová,ktorým sa to podarilo už po druhý krát.Ďalej Tibor Czebe po štvrtý krát,Vladimír Greguš po piaty krát,Ivan Snopko po šiesty krát,nováčkovia Marián Koleno,Roman Szabó,Dušan Šrenkel,Ferdinand Ferenc  ako aj tentokrát najmladší iba šestnásťročný Ľubomír Vlček na prvý pokus. Potom už naši sprievodcovia  Jaroslav Stuchlík s Miroslavom Mazúrom,ktorí to už dokázali po deviaty krát.Doprovod a morálnu podporu im tentokrát robil Adam Tabaček,ktorý už taktiež zdolal všetky vrcholy.Ako sprievodca a značkár na trase vypomáhal aj Ondrej Tulec,ktorý má už trasu taktiež absolvovanú päť krát a tentokrát si prešiel časti v sedle bicykla.Vynikajúce výkony podali aj ďalší,ktorí absolvovali prvý deň vrcholy A-trasy a druhý deň B-trasy alebo iné kombinácie-Tomáš Kučera a Jardo Janáček z Bratislavy,manželia Kosorinovci z Dubnice, Jarka Poláková,Gabika Mikovčáková,Zdenka Pekárková ako aj nováčik Michal Mateáš,ktorý to pre zranenie členka vzdal.V cieli ich čakali aj ďalší úspešní zdolavatelia týchto vrcholov,ktorí sa pre rôzne príčiny nemohli na tejto obľúbenej akcií tento rok zúčastniť.Boli to Marcel Chládek,ktorému sa to podarilo dvakrát,Štefan Čadecký jeden krát a Teodor Braciník účastník všetkých ročníkov šesť krát.Tentokrát mu to pošramotené Rebrá pri futbale nedovolili ale bol ako vždy morálnou podporou aspoň cez telefón.  

Tak isto treba poďakovať za vynikajúce výkony aj tým,ktorí zdolali všetkych 14-vrcholov B-trasy,ktorými boli  Peter Balek a sprievodca František Žabka. II.kategória-variant B-zľahčený:65km/prevýšenie 2500m-odpovedá asi 90km.Obdiv patrí takisto aj tým čo sa zúčastnili iba jeden deň ako Bohuš Galvánek,Ivan Galvánek,Ľubomír Galvánek,Peter Šotkovský,Anton Ficek,Frederika Maťašovská,Martina Březovičová,Eduard Macášek,Iveta Šulganová, Pavol Stenchlák,Ľubomír Kubánek,Janko Chromík,,Peter Balek,Emil Chilý,Eliška Ponechalová,Ondrej Baránek, a Jaroslav Mikovčák.Tentokrát sme mali tiež aj prieskumníkov na horských bicykloch,ktorí absolvovali upravenú trasu a boli to Peter Kurka, Pavol Stenchlák na druhý deň ako aj náš znáčkár a sprievodca na trase Ondrej Tulec,ktorý si to tentoraz  užíval v sedle bicykla.
Poďakovať treba aj Evke Braciníkovej,ktorá zabezpečovala  prepravu batožiny,Igorovi Kubíkovi,ktorí zabezpečil výrobu diplomov,Petrovi Kajánkovi s B-sportu,Radovanovi Majcherovi s RM-sportu ako aj Silvestrovi Pastvovi z firmy Instal a Jaroslavovi Mikovčákovi za pohostenie šampanským.Taktiež vedeniu firmy Kinex,ktorú na tejto akcií aj reprezentovali bratia Galvánkovci,ktorým ďakujeme za výrobu tričiek pre našich sprievodcov s logom „KH“. Ďalej patrí vďaka aj Márií Ondruškovej s personálom Suľkovskej pivárne za vynikajúcu obsluhu a vydaj chutných klobás.Všetkým sme udelili čestné diplomy za podporu pri organizovaní tejto náročnej turistickej akcie.Celkom sa akcii zúčastnilo 49 turistov aj napriek predpovediam prehánkoveho počasia nakoniec bolo v sobotu ideálne počasie a taktiež v nedeľu to bolo skoro podľa našich predstáv.Neboli to len členovia ŠKT-KNM ale aj turisti zo širokého okolia. Zatiaľ sa počas týchto desiatich ročníkov zúčastnilo vyše dvesto zdatných turistov z ktorých niektorí každý rok.Zdolať všetkých 14-vrcholov-A-kategórie dokázalo už 57 turistom z ktorých  27 sa to podarilo už viac
krát.Takže počet sa uctihodne rozrastá a po chystaných úpravách nás bude v budúcom roku 2013 určite ešte viac lebo to bude už  11.ročník a ten musí stať zato.Takéto veľmi náročné akcie sa nedajú robiť bez podpory turistického oddielu ŠKT-KNM ,ktorý je od roku 2009 členom MŠK K.N.Mesto aj od mesta ako aj  priazne pre šport v K.N.Meste od pána primátora Ing.Jána Hartela. Touto cestou im Všetkým veľmi pekne v mene všetkých členov ďakujem. Žabka František predseda ŠKT-KNM.

"Kysucké Himaláje" znova zdolané-pätnástimi turistami!                                                                                       4.-5.6.2011-IX.ročník diaľkového prechodu"Kysucké Himaláje"

V tomto roku boli odštartované znova dve kategórie tohoto náročného prechodu.

I.kategória-variant A-klasický:83km/prevýšenie 3900m-odpovedá asi 122km

Štart o 5.00 hod.od Kultána v Radoli,začína výstupom na Vreteň 8199dm-potom  Poľana 8500m-Skríželné-Obelec 8411dm-s.Meriadov-traverz Černatína-Kykula 8260dm-s.Korcháň-Bartkov kopec-s.Rovne-Klubina-prestávka,občerstvenie-Blažejovec 8311dm-Kalinový vrch 8164dm-Oščadnica,Drevorubač-záver I.dňa.kde nás čakal výborný guláš uvarili manželia Lapihúskovci.II.deň-Švancarovci-Liesková 8499dm-Javorské 8445dm-Čadca-Briava 8206dm-Vojtov vrch  8403dm-traverz Chot.kopca-Petránky-Vrchrieka 8612dm-Jurdovci-Jakubovský vrch 8749dm-Žiar 8692dm –Nesluša a na záver Jastrabie 8513dm a odtiaľ do Suľkovskej pivárne.hlavného stanu kde nám pripravil kvalitné klobásy Jozef Ondrúšek. Potom sme slávnostne odovzdali diplomy turistom-B trasy,ktorí už dorazili ale s veľkým napätím sa čakalo ako budú postupne prichadzať adepti zdolania všetkých 14-vrcholov "Kysuckých Himaláji"-A-trasy.Po výše 10-hodinách okolo pol piatej najjskôr dorazil  Roman Minarovič,ktorý trasu absolvoval už po druhý krát,ďalej potom pred šiestou prišli Julius Peťko a Vlado Šadlák po tretí krát a s nimi Pavol Frolo po prvý krát.Potom už pred pol deviatou  prišla už celí skupina 11 diaľkoplazov s dvoma ženami.Máriou Jakubíkovou ta už trasu zdolala po piatýkrát ako aj nováčik Erika Kubaščíková,ktorej sa to podarilo na prvý pokus.Ďalej to boli Svrček Tibor po druhý krát,Czebe Tibor po tretí krát,Greguš Vladimír,Bílek Bohumil po štvrtý krát,nováčkovia Daniel Čierny a Jaroslav Jankovič na prvý pokus. Potom už naši sprievodcovia  Jaroslav Stuchlík s Miroslavom Mazúrom,ktorí to už dokázali po ôsmy krát a na záver obetavý a večne pozitívne naladený Teodor Braciník  ten  po šiesty krát ktorý vždy povzbudzoval tých,ktorí to chceli vzdať.Trinásť vrcholov zdolal najstarší účastník zo Zvolena,ktorý si už netrúfal na posledné stúpanie na Jastrabie,možno nabudúce sa mu to podarí.Patril do trojčlenej skupinky zo Zvolena,ktorí nechceli pred štartom veriť,že kde sa na Kysuciach nazbiera také veľké celkové prevýšenie 3900metrov už uverili a otestovaili si to na vlastných nohách.Vynikajúce výkony podali aj ďalší,ktorí absolvovali prvý deň vrcholy A-trasy a druhý deň B-trasy alebo iné kombinácie-Machala Peter,Poláková Jarka,Pekárková Zdenka,Papučík Ondrej,Gregušová Janka ako aj spomínaní Zvolenčania Szabo Roman a Strelec Stanislav ako aj najmladší účastník Jarko Jankovič  iba šestnásťročný ten má ešte dosť času aby sa mu to podarilo možno už na budúci rok.

Tak isto treba poďakovať za vynikajúce výkony aj tým,ktorí zdolali všetkych 14-vrcholov B-trasy medzi ktorými boli  Eliška Ponechalová,Janka Zichová so psom Akio Rei Iremirom,ktorý dostal takisto zabrať v sparnom počasí pred búrkou.Kubánek Ľubomír,Peter Balek,Vlček Peter,Šrenkel Dušan,Janík Milan,,Pílková Gabika,Játiová Jolanka,Mečárová Eva z Nitry rodáčka z Kysúc,manželia Kosorinovci Vlasta a Dominik z Dubnice,Chilý Emil,Urban Vlado,Koleno Marián,Baránek Ondrej,Capek Jaroslav a sprievodca František Žabka. II.kategória-variant B-zľahčený:65km/prevýšenie 2500m-odpovedá asi 90km.

Obdiv patrí takisto aj tým čo sa zúčastnili iba jeden deň ako Bohuš Galvánek pre inú akciu preto absolvoval aspoň prvý deň aby sa mohol znova nadýchať atmosféry v skupine zdatných turistov,ďalej to boli Martin Tvrdý,Mária Ondrušková,Adam Tabaček,Martin Tvrdý ml.,Ďurana Miroslav,Zuščák Matej.

Tentokrát sme mali aj prieskumníkov na horských bicykloch,ktorí absolvovali upravenú trasu a boli to

 naši členovia Peter Kurka,Martin Játi,Kupčík Rostislav  ako aj náš znáčkár a sprievodca na trase Ondrej Tulec,ktorý absolvoval najdlhšiu trasu na pešo už päť krát ale tentoraz si to užíval v sedle bicykla.

Poďakovať treba aj Stankovi Švaňovi,ktorí zabezpečoval prepravu batožiny,Igorovi Kubíkovi,ktorí zabezpečil výrobu diplomov,Petrovi Kajánkovi s B-sportu,Majcherovi Radovanovi ako aj Silvestrovi Pastvovi z firmy Instal za občerstvenie a  pohostenie šampanským ako aj Ondruškovej Márií s personálom Suľkovskej pivárne za vynikajúcu obsluhu a vydaj chutných klobás.Všetkým sme udelili pamätné listy za podporu pri organizovaní tejto náročnej turistickej akcie.Celkom sa akcii zúčastnilo 59 turistov aj napriek predpovediam búrkového počasia čo sa im aj splnilo po oba dni ale našťastie to netrvalo dlho ale hlavne,že potom bolo už pekne a teplo.Neboli to len členovia ŠKT-KNM ale aj turisti zo širokého okolia. Zatiaľ sa počas týchto deviatich ročníkov podarilo zdolať všetkých 14-vrcholov-A-kategórie už 53 turistom z ktorých  25 ich už prešlo viac krát.Takže počet sa uctihodne rozrastá a po chystaných úpravách nás bude v budúcom roku 2012 určite ešte viac lebo to bude jubilejný 10.ročník a ten musí stať zato..

Takéto veľmi náročné akcie sa nedajú robiť bez podpory turistického oddielu ŠKT-KNM ,ktorý je od roku 2009 členom MŠK K.N.Mesto aj od mesta ako aj  priazne pre šport v K.N.Meste od pána primátora Ing.Jána Hartela. Touto cestou im Všetkým veľmi pekne v mene všetkých členov ďakujem. Žabka František predseda ŠKT-KNM.

 "Kysucké Himaláje" znova zdolané-devätnástimi turistami!

    5.-6.6.2010-VIII.ročník diaľkového prechodu"Kysucké Himaláje"

V tomto roku boli odštartované znova dve kategórie tohoto náročného prechodu.

I.kategória-variant A-klasický:83km/prevýšenie 3900m-odpovedá asi 122km

Štart o 5.00 hod.od Kultána v Radoli,začína výstupom na Vreteň 8199dm-potom  Poľana 8500m

-Skríželné-Obelec 8411dm-s.Meriadov-traverz Černatína-Kykula 8260dm-s.Korcháň-Bartkov kopec-

s.Rovne-Klubina-prestávka,občerstvenie-Blažejovec 8311dm-Kalinový vrch 8164dm-Oščadnica,

Drevorubač-záver I.dňa.II.deň-Švancarovci-Liesková 8499dm-Javorské 8445dm-Čadca-Briava 8206dm-Vojtov vrch  8403dm-traverz Chot.kopca-Petránky-Vrchrieka 8612dm-Jurdovci-Jakubovský

vrch 8749dm-Žiar 8692dm –Nesluša a na záver Jastrabie 8513dm a odtiaľ do Suľkovskej pivárne.

hlavného stanu kde nám sponzorsky navaril vynikajúci chutný vydatný guláš Jozef Ondrúšek. Potom sme slávnostne odovzdali diplomy turistom-B trasy,ktorí už dorazili ale s veľkým napätím sa čakalo ako budú postupne prichadzať adepti zdolania všetkých 14-vrcholov "Kysuckých Himaláji"-A-trasy.Po výše 14-hodinách okolo pol ôsmej najskôr dorazili  Lukáš Kazimír po tretí krat,Julius Peťko a Vlado

Šadlák po druhý krát. Ďalej postupne okolo ôsmej prišla ako prvá žena Adelka Matlochová z Ostravy,Kulla Stanislav,Svrček Tibor,Šerík Michal všetci po prvý krát,Ľubomír Kuľjovský po štvrtý krát,Bajs Dušan a Czebe Tibor ,Greguš Marián ako najmladší po druhý krát,Greguš Vladimír,Bílek Bohumil po tretí krát .Ďalej už naši sprievodcovia  Jaroslav Stuchlík s Miroslavom Mazúrom,ktorí to už dokázali po siedmy krát,ďalej Snopko Ivan po piatý krát. Na záver okolo pol deviatej hodiny skupina vedená obetavým a večne pozitívne naladeným Teodorom Braciníkom ten  po piatý krát, Mária Jakubíková po štvrtý krát  a Darinka Tomaščová po druhý krát.Smolu mala tentokrát  Kavacká Elenka,ktorá absolvovala 13vrcholov a na posledný si už netrúfala,možno nabudúce sa jej to podarí.

Vynikajúce výkony podali aj ďalší,ktorí absolvovali prvý deň vrcholy A-trasy a druhý deň B-trasy

Capko Robert,Šimák Ján z Medvedzieho na Orave,Machala Peter,Šrenkel Dušan,Zicho Peter, Lumtzer Kvetoslav z Popradu ako najstarší 72ročný,ktorý podal vo svojom veku obdivuhodný výkon ďalej Višňák Marek jeden z najmladších ako aj najvzdialenejší hosť Otčenášek Ján z Rychnova nad Knežnou.

Tak isto treba poďakovať za vynikajúce výkony aj tým,ktorí zdolali všetkych 14-vrcholov B-trasy medzi ktorými boli  Vladimír Grác z Bratislavy,Katka Antalková z Brodského,Kubánek Ľubomír,Peter Balek,Hanka Orieščíková,Zdenka Švábiková,Capek Jaroslav a sprievodca František Žabka.

 II.kategória-variant B-zľahčený:65km/prevýšenie 2500m-odpovedá asi 90km.

Obdiv patrí takisto aj tým čo sa zúčastnili iba jeden deň ako Janko Chromík,ktorý už A-trasu zdolal dvakrát ale tentokrát mal ďalší program pri zabezpečovaní pretekov turistickej zdatnosti a preto absolvoval aspoň prvý deň aby sa mohol znova nadýchať atmosféry v skupine zdatných turistov,ďalej to boli Zdenka Pekárková,Bohuš Galvánek,Jarka Poláková,Martin Tvrdý,Pavol Frolo,Peter a Richard Oravcovci zo Svrčinovca,Jaroslav Kráľ z Čadečky,Kubištová Janka aj so svojím psom,Emil Chilý,Jolanka Játiová,Mária Ondrušková,Mária Tulcová,Ondrej Baránek,Adam Tabaček,Vierka Ivašková,František Láštic,Vladimír Urban,Martin Tvrdý ml

Tentokrát sme mali aj prieskumníkov na horských bicykloch,ktorí absolvovali upravenú trasu a boli to

Vanko Robert z Prievidze,Barborka Mazalová z Martina,Martin Kučerík z Oščadnice ako aj naši členovia Peter Kurka,Martin Játi,Peter Sýkora ako aj náš znáčkár a sprievodca na trase Ondrej Tulec,ktorý absolvoval najdlhšiu trasu celkom 80km s prevýšením 2000m..

Poďakovať treba aj Stankovi Švaňovi,ktorí zabezpečoval prepravu batožiny,Igorovi Kubíkovi,ktorí zabezpečil výrobu diplomov,Petrovi Kajánkovi s B-sportu,ako aj Silvestrovi Pastvovi z firmy Instal za občerstvenie a  pohostenie šampanským.

Všetkým sme udelili pamätné listy za podporu pri organizovaní tejto náročnej turistickej akcie.

Celkom sa akcii zúčastnilo 67 turistov a neboli to len členovia ŠKT-KNM ale aj turisti zo širokého okolia. Zatiaľ sa počas týchto ôsmich ročníkov podarilo zdolať všetkých 14-vrcholov-A-kategórie už 49 turistom z ktorých  25 ich už prešlo viac krát.Takže počet sa uctihodne rozrastá a po chystaných úpravách nás bude v budúcom roku 2011 určite ešte viac.

Takéto veľmi náročné akcie sa nedajú robiť bez podpory turistického oddielu ŠKT-KNM ,ktorý je od roku 2009 členom MŠK K.N.Mesto aj od mesta ako aj  priazne pre šport v K.N.Meste od pána primátora Ing.Jána Hartela. Touto cestou im Všetkýmveľmi pekne v mene všetkých členov ďakujem. Žabka František predseda ŠKT-K.N.Mesto.

 

 5.-6.6.

 

 

Nový blok - dvojklikom tu zahájite úpravu bloku...

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk

TOPlist